Kullanıcı Adı :
Şifre :
 
Yeni Üyelik Şifremi Unuttum
 
Tekil (Bugün) 225
Toplam 3108663
En Fazla 9230
Ortalama 797
Üye Sayısı 256
Bugün Üye Olan 0
45 yaşında ki İsrail asıllı Leicze İslamı seçti

18.02.2015

45 yaşında ki İsrail asıllı Leicze, Sultanahmet camini ziyaret ederek Cami Rehberlerinden Elif Zeynep Yılmaz'a, islam adına aklını en çok karıştıran soruları sordu.Ardından müslüman olmaya karar verdi. 2 yıldır araştırdığı islam dininde kendisine en yakın hissettiği Rabia-tül Adeviyye'nin adıyla anılmak istediğini söylerek Rabia ismini aldı. Yaşadığı tecrübeleri dile getiren Rabia;'' Müslüman olmadan önce bir bataklıkta gibiydim ama islamı araştırmaya başladığım günden beri, bir heyecan bir ferahlık hissediyorum ve şimdi Allah'ım diye seslenebilir,Rabbime dua edebilirim ve en büyük duam da O'nun istediği gibi bir kul olmak...'' dedi. Cami Rehberimiz Elif Zeynep Yılmaz, kendisine Kur'an-ı kerim ve dini bilgiler içeren bazı kitaplar hediye etti.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
19-02-2015 14:27 - 1968 Okunma
Yazılar Videolar
  Camii Tanıtımı
  Vaaz-Hutbe-Ezan
  Röportajlar
  S.Ahmet Camii Dini - Milli gün ve gece programları
Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah yolunda harcarlar.

( BAKARA - 3)
1762. Ebû Cüheym Abdullah İbni Hâris İbni Sımme el-Ensârî radıyallahu anh' den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Namaz kılmakta olanın önünden geçen kimse ne kadar günah işlediğini bilmiş olsaydı, kırk şu kadar zaman yerinde durması onun için daha hayırlı olurdu."
Sultan Ahmet Cami ® 2012